Slawomir

Nowy Użytkownik
 • Content count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Slawomir

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Uczelnia Wyższa
  CM Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
 • Izba Aptekarska
  Nie dotyczy
 • Miejscowość
  Kraków
 • Województwo
  małopolskie
 • Stanowisko
  nie dotyczy
 • Miejsce pracy
  studiuję

Recent Profile Visitors

777 profile views
 1. @lunaak Przyjmują biologów i chemików, którzy z pewnością nie są zarejestrowanymi farmaceutami. Najlepiej jak sam spytam mailowo, tylko nie wiem jak skonstruować pytanie, w taki sposób, żeby warto było mi odpisać. Napiszę czy brak rejestracji jako farmaceuta w Wielkiej Brytanii uniemożliwia pracę na tym stanowisku, dodam że posiadam dyplom z Polski, a jeśli nie jest to problemem, to co chcą na jego potwierdzenie. Plus posiadam IELTS 7.0 To chyba tyle?
 2. Rzeczywiście nie jest to oferta pracy, ale też odpowiada na pytanie, czy muszę być zarejestrowanym farmaceutą, czy nie. Zarobki mniej więcej takie jak w przeciętnej aptece, z samego powodu posiadania dyplomu farmacji, tylko tutaj ogrom więcej wymagań. To że mogą tam pracować inni to też jest dobre i złe, bo skoro do rejestracji potrzebne są 3 lata doświadczenia, to i tak bym się tam nie dostał. Muszę spytać, albo poszukać w sieci, jakie stanowiska są liczone do tych trzech lat stażu. Zresztą stanowiska tylko i wyłączenie dla farmaceutów oferują jedynie apteki.
 3. Mam tutaj ofertę pracy na tym stanowisku: https://www.prospects.ac.uk/job-profiles/clinical-research-associate W kwalifikacjach czytamy: Qualifications To become a clinical research associate (CRA) you need to have either a degree or postgraduate qualification in nursing, life sciences or medical sciences. This could include subjects such as: anatomy; biochemistry; biology; biomedical science; chemistry; immunology; microbiology; molecular biology; pharmacology or pharmacy; physiology; toxicology. Entry without a degree or with a HND only is unlikely. Skoro przyjmują prócz farmaceutów wielu innych, to z pewnością nie muszę. Nie wiem czy wystarczy wtedy pokazać po prostu dyplom i dostaję prace, czy są jeszcze jakieś utrudnienia.
 4. Niestety żyjemy w ciekawych czasach.
 5. To się tyczy tylko pracy w aptece? Mówiąc staż miałem na myśli jakąś firmę, gdzie można się dostać z polskim dyplomem, ewentualnie jeszcze doświadczeniem na podobnym stanowisku w PL, chociażby clinical research assistant, czy cokolwiek innego. Właśnie, ciekawi mnie jeszcze taka sprawa, bo nie interesuje mnie nostryfikacja dyplomu, żeby specjalnie pracować w aptece, czyli jak dostane wizę do Kanady i zacznę tam szukać pracy, w prywatnej firmie X, nie aptece, to chyba mogą mnie zatrudnić mimo że mój dyplom tam nie jest uznany? Dziwne by to było, jakby firmy nie zatrudniały specjalistów tylko dlatego że mają dyplom z innego kraju, a znają się na swojej robocie.
 6. Odbędę staże w firmach w Polsce, nie wiem czy będą one miały jakąś wartość poza granicami. Może po studiach uda mi się złapać na staż w Anglii? To też jest jakieś rozwiązanie, zamiast pracy tutaj. Kanada oferuje dużo większe możliwości? Może warto nostryfikować dyplom? Chociaż @lunaak stwierdził że raczej nie, bo to jak studia od początku. Dzięki za wskazówkę.
 7. Studia w UK z powodu pieniędzy są dla mnie niemożliwe, ubolewam nad tym. Zrobiłbym tak, ale nastawiam się na prace z początku w Polsce, żeby móc potem przeskoczyć na analogiczne stanowisko w UK, bo wydaje mi się że z samym dyplomem i znajomością języka nikt mnie nie zatrudni.
 8. Ja dopiero skończyłem pierwszy rok farmacji, jeszcze nic nie mogę. Do tego nie wiem, ale mam zamiar z czegoś żyć, rozważam opcje żeby to były badania.
 9. @lunaak Dobra zrozumiałem o co chodzi. Prace w badaniach klinicznych polecił mi właśnie Konrad, wcześniej miałem z nim często kontakt twarzą w twarz, ale teraz kontaktuje się z nim tylko przez internet, a że ma zawalone wszystkie środki komunikacji wiadomościami, to ciężko, żeby mi poświęcił więcej czasu na rozmowę o szczegółach dlatego właśnie piszę tutaj. Rzucił mi tylko dużo ogólnikowych, dobrych porad, ale w temacie badań za bardzo żadnych konkretów. Jasne że w takiej pracy nie chce skończyć, ma być to przystań zanim nie poszerzę znajomości i kwalifikacji, bo wiadomo że zaraz po studiach ministrem nie zostanę. Wierzę że sobie poradzę, idąc dalej w badania, albo przeskakując do jakiegoś korpo na bardziej rozwojowe stanowisko. Tylko nie chce popełnić błędu przez szkolenie się już na studiach w kierunku asystent-> koordynator badań, lub monitor, a później się okaże że to dla mnie ślepy zaułek, albo lepszym wyborem były inne dolne stanowiska na które mogłem się przygotować, a o których przykładowo istnieniu nawet nie wiedziałem. Z tego co czytałem Effie dowiedział się jakie są typowe działy w firmach farmaceutycznych dopiero po studiach, nie chce kilka lat błądzić jak kura bez głowy. Wiem że muszę sam znaleźć swoje miejsce, tylko chciałbym mieć już wybrany punkt startowy po studiach do którego dążę.
 10. Mi się wydaje że lepiej działać w farmacji i tutaj się rozwijać, niż rozmieniać się na drobne po różnych robótkach. Przykładowo mój znajomy doktorant farmacji działa w Polsce i jest zawalony pracą od rana do wieczora, idzie tylko w górę, jest właścicielem/ współwłaścicielem przykładowo: https://opieka.farm/profil/ https://www.facebook.com/opieka.farm.polska/ https://www.facebook.com/uFarmaceutow/ Jeździ po całym kraju, robi wykład i szkolenia. Gdzieś tam można znaleźć że jest współorganizatorem takich eventów: http://karierawfarmacji.pl/wydarzenia/ Po paru latach takiej działalności zajdzie o wiele dalej niż jakiś farmaceuta, który trzyma jakieś dobre stanowisko, nie rozwija się w swojej branży, a po robocie coś tam programuje, żeby dorobić. @pharmer Pracujesz jako farmaceuta w Chinach?
 11. Pracując na tych stanowiskach można awansować wyżej i się czegoś dorobić? Albo może lepiej zaczynać od innych dolnych stanowisk w badaniach klinicznych? Mam zamiar pracować na początku w Polsce w badaniach, a potem już z doświadczeniem ewentualnie przeskoczyć do jakiejś firmy, przykładowo w UK. To już chyba jakiś żart.
 12. Dzięki za wszystkie odpowiedzi, idę dalej w badania kliniczne, chwilo nie widzę lepszej możliwości. Może jeszcze spytam: -Czy Kanada jest alternatywą do UK? -Czy znając tylko angielski można pracować na wyższych stanowiskach w całej Europie? -Możesz mi jeszcze coś polecić czym mógłbym się zajęć żeby mieć lepszy start po studiach? Czy już wszystkie ważne sprawy były w wątku poruszone? Póki co nie mam pomysłów na więcej pytań.
 13. Pytanie tylko kogo chętniej zatrudnią, a kogo w ostateczności? Jak patrzą na farmaceutów z polskim dyplomem? Czy jeśli będę miał doświadczenie w firmie, która działa na terenie Polski w badaniach klinicznych, a potem pojadę do UK to mam mniejsze szanse na dostanie pracy przez polski dyplom? Jeśli tak to czy jest to jakieś duże piętno? Hipotetyczny absolwent farmacji z Polski, który zna się tylko na pracy w aptece w naszym kraju, ma daleką drogę do przebycia żeby dostać pierwszą prace w angielskiej aptece? Powiedzmy że język jakoś już ogarnia.
 14. Skoro na stanowisku koordynatora badań klinicznych, średnio zarabia się wyraźnie lepiej niż w aptece, bo mediana jest podobna, ale 25% najlepiej zarabiających koordynatorów ma zdecydowanie większą wypłatę niż 25% najlepiej zarabiających aptekarzy, to co jest dopiero jak aptekarz chce się wyprowadzić na swoje? Czyli takie samo wynagrodzenie jak w przeciętnej angielskiej aptece. Chyba to nie jest tak że jak dostane pracę koordynatora to zostanę na niej do końca życia? Przecież później można awansować? Zdobyta wiedza może posłużyć w przyszłość jak przejdzie się na swoje, albo zmieni zawód na podobny. Tutaj oferta Clinical Study Manager Warszawa: https://www.pracuj.pl/praca/clinical-study-manager-warszawa,oferta,6205587 A tutaj oferty pracy dla ludzi na tym stanowisku w UK, jeżeli już bazujemy na rynku angielskim: https://www.glassdoor.co.uk/Salaries/clinical-study-manager-salary-SRCH_KO0,22.htm Stawki godzinowe zwalają z nóg, 160 godzin w miesiącu razy średnio 50 funtów daje całe 8000 GBP brutto. Rozumiem że po kilku latach pracy na stanowisku Clinical Research Coordinator, mam perspektywę dostać się się wyżej już jako manager? Chyba wtedy już łatwiej wyprowadzić się na swoje? Domyślam się że jest jeszcze wiele więcej stanowisk i możliwości o których nie wiem. Kierunek zawodowy wydaje mi się bardzo perspektywiczny, ale z twojej wypowiedzi wynikło chyba coś całkiem innego. Dla mnie wypłata 5000 złoty brutto to bardzo dobre pieniądze na takim stanowisku koordynatora, jeśli za jakiś czas będę miał możliwość pójśćia wyżej, chociażby w firmach zagranicznych.
 15. A co myślisz o badaniach klinicznych? Ofert pracy w internecie jest dużo, firmy oferują staże już po 3 roku jako asystent, są książki oraz kursy online z których można się doszkalać. W samej branży z tego co mi wiadomo możliwości awansu, rozwoju i zarobków są spore. Tutaj oferty jako asystent: http://www.mcm.med.pl/index.php/pl/kariera/140-asystent-badan-klinicznych https://www.grafton.pl/pl/jobs/Asystentka-Działu-Badań-Klinicznych?utm_source=INDEEDPL_616041&utm_medium=jobportal&utm_campaign=jobapply&utm_source=Indeed&utm_medium=organic&utm_campaign=Indeed Staż jako monitor: https://www.crde.com/index.php?option=com_content&view=article&id=51&Itemid=69 Koordynator: https://www.pracuj.pl/praca/koordynator-badan-klinicznych-warszawa,oferta,6170505 https://kcr.hrsys.pl/praca/kcr/Clinical-Study-Coordinator https://www.pracuj.pl/praca/clinical-research-coordinator-gdansk,oferta,6168572 Wymagania na samego koordynatora duże nie są, a to już tylko stanowisko wyżej niż asystent. Według strony wynagrodzenia.pl, mediana zarobków koordynatorów jest trochę większa niż farmaceutów w aptekach. Mój wydział oferuje roczne studia podyplomowe w badaniach, to też jakaś opcja. Potem wraz ze zdobytym doświadczeniem tylko w górę.