PiotrIR

Nowy Użytkownik
 • Content count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About PiotrIR

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Uczelnia Wyższa
  CM Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
 • Izba Aptekarska
  Nie dotyczy
 • Miejscowość
  Kraków
 • Województwo
  łódzkie
 • Stanowisko
  Inne
 • Miejsce pracy
  studiuję
 1. W aptekach nie ma, aż tak niskich stawek, ale mimo wszystko nawet z pensją 7-8k netto jako kierownik apteka byłaby kiepską perspektywą. Może w pracy, bo nie na studiach.
 2. Trzy lata nauki na takie pytania? Przecież większość tego przewinęło się przez studia. Nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać.
 3. Farmacja, mogłem po czasie przenieść się na lekarski, ale tego nie zrobiłem i żałuje, bo teraz muszę kombinować, żeby mieć życie na dobrym poziomie, a wtedy wystarczyłby tylko skończyć specjalizacje.
 4. Studia bardzo ciężkie i nudne. Uczą wręcz absurdalną ilość bzdur. Może się zdarzyć, że przez cały rok akademicki nie wyjdziesz na żadną imprezę, a permanentne niewyspanie masz jak w kieszeni. Zarobki w aptece sięgają ponad 7k netto dla kierownika. Lekarz na etacie zarobki spokojnie takie pieniądze, a zarobki kontraktowych idą w naście tysięcy. Jeśli myślisz, że studia będą lżejsze niż lekarski/stomatologia, to się mylisz, możliwe że będą nawet trudniejsze. Możliwości pracy poza apteką są, ale nie mniejsze niż dla lekarza bez specjalizacji, a w razie czego zawsze można zostać chociaż rodzinnym. Jeśli nie chcesz pracować w aptece, a interesuje cię praca bardziej laboratoryjna, to lepszym wyborem będzie chociażby biotechnologia. Nowoczesny wydział i ciekawe studia, mała ilość nauki. Moim zdaniem lepszym wyborem będzie lekarski lub kierunki typu biotechnologia. Zamulanie na farmacji 6 godzin w rozpadającym się laboratorium po 3 godzinach snu wcale nie jest fajną zabawą.
 5. Czy mógłby mi ktoś pomóc obliczyć potencjalny zysk z przykładowej apteki? https://apteki-sprzedaz.pl/?sub=offers&lang=pl&act=details&id=450 Jeśli dobrze rozumiem, to mamy tutaj obrót miesięczny w wysokości 120k, z czego marża wynosi 21,5%, co daje 25,8k dochodu. Od tego odliczamy podatek liniowy w wysokości 19% - daje to 21k. Co z resztą podatków? Po odliczeniu czynszu zostaje 17,3k. Według informacji właściciel nie pracuje w aptece. Może mi ktoś wytłumaczyć jak po zatrudnieniu całego personelu taka apteka wykazuje jakieś zyski? Czynsz najmu: 3700 Przychody miesięczne netto: 120 tys. zł Marża handlowa: 21,5% Inne informacje: Magazyn ok 100 tys. zł, kompletnie wyposażona apteka, klimatyzacja, niskie koszty stałe. Jednoosobowa działalność gospodarcza osoby fizycznej. Właściciel nie jest kierownikiem apteki, więc po transakcji w aptece pozostanie kompletny personel. Oczekiwana cena: 165 tys. zł
 6. Jeśli zdecydowałbym się kupić aptekę, to i tak jeszcze bardzo daleka do tego droga. Nie mam upatrzonej żadnej konkretnej oferty. W trakcie studiów kilkakrotnie zmieniałem zdanie, co chciałbym robić w przyszłości. Koniec końców myślę, że chciałbym zostać przedsiębiorcą. Jakiś kapitał jest, mam też możliwość wyjazdu do pracy w Irlandii. Wydaje mi się, że właśnie wyjazd, to pierwsze co zrobię po studiach, żeby się trochę dorobić. Chciałbym zapytać hipotetycznie czego mogę się spodziewać za 200-300 tysięcy złotych, bo raczej obrót będzie adekwatny do ceny sprzedaży. Oczywiście mam zamiar pracować osobiście jako magister, a później kierownik. Jakich mogę się spodziewać zysków?
 7. Cześć, obecnie jestem studentem ostatnich lat kierunku farmacja. W miarę szybko po studiach będę miał możliwość wejścia w posiadanie około 300k PLN, dlatego zastanawiam się nad kupnem własnej apteki. Czy za takie pieniądze będzie możliwość kupna w miarę dochodowej placówki? Jakich zysków mogę się spodziewać jeśli będę w niej pracował jako kierownik/magister?