Brian

Farmaceuta ++
 • Content count

  2,016
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  105

Brian last won the day on November 6 2018

Brian had the most liked content!

Community Reputation

558 Excellent

About Brian

 • Rank
  W dzień - Człowiek Suplement. W nocy - Człowiek Krawężnik

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Uczelnia Wyższa
  CM Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy
 • Izba Aptekarska
  Pomorsko-Kujawska Okręgowa Izba Aptekarska
 • Miejscowość
  B/D
 • Województwo
  kujawsko-pomorskie
 • Stanowisko
  Magister farmacji
 • Miejsce pracy
  apteka otwarta

Recent Profile Visitors

213,063 profile views
 1. W krajach anglosaskich pochodna substancji czynnej zawartej w Aviomarinie używana jest jako produkt o właściwosciach nasennych. W Polsce nie ma monopreparatu, jest tylko Apap Noc.
 2. Tu chodzi Ci o komunikat SKR, to pamiętaj, ze SKR nie jest wiążący prawnie. Jeśli masz oryginał, realizuj i olej. Refundacji nie wywali, gwarantuję. Co najwyżej poproszą o receptę i/lub na komisariat. Dlaczego wychodzi taki komunikat - wiele powodów. Każdy nieważny z punktu widzenia prawa.
 3. Glupoty gadacie - lek jest dostepny od ręki, każde ilości. Ale jak żeście rozdziadowali społeczenstwo nowoczesnym lekiem w cenach dumpingowych, to teraz słuchajcie płaczu i grymasu.
 4. Witam,odwiedził mnie dzisiaj przedstawiciel firmy EkoVital

  z Bielska-Białej od suplemntów diety,że niby super eko

  może jakieś opinie w tym temacie

  1. Brian

   Brian

   Nie rozumiem zalety suplementow polegajacej na byciu eko.

  2. marysia

   marysia

   święta racja, pozdrawiam

  3. Brian

   Brian

   Sam fakt bycia eko nie wpływa ani na jakość surowca, ani na jakość efektu fizjologicznego. W przypadku suplementów nie liczy sie droga pozskania, a jakość koncówego składnika. 
   Oczywiscie marketing nastawiony jest na eko świrów. 

 5. Przypominam że praca aptekarza póki co może być świadczona tylko w aptece. Ja nie planuje pracy po godzinach.
 6. Nie mam laptopa. Nie mam połączenia do internetu. Nie znam się na komputerze poza KS. W miejscu pobytu nie mam zasiegu. W domu nie mam internetu. Pracodawca miał problem wysupłać 50zl na badania pracownicze a wysupła na laptopa, Internet i bajońską pensje?
 7. Kwintesencja kultury politycznej w naszym kraju. Nie ma to jak iśc w europosły.
 8. A za otrucie pozew jest przeciw komu?
 9. Gadu gadu. Nie zgłaszajcie problemu, spróbujcie opisać rozwiązanie. Zacznijmy od tego kto zmodyfukuje prawo, kto zapłaci za karty i czytniki i jaka siła powie że ni ch*ja się na to nie zgodzi.
 10. Forum na którym piszesz jest największym zbiorem giełd.
 11. Nie wspomniał o farmacji aptecznej bo już wtedy mieli większy porządek niż u nas dziś.
 12. Nie. Jak raz dowiesz się jak się ją robi, już nigdy nie spojrzysz na nią tak samo jak wcześniej :-)
 13. Z farmacją apteczną jest jak z kiełbasą...
 14. Jak zrozumiałem umocowanie opiekuna specjalizacji - jest on farmaceutą pełniącym funkcję z ramienia uczelni, podobnie jak prelegent na kursie. To z uczelnią podpisuje on umowę na pełnienie tej funkcji, umowa ta określa obowiązki oraz zapłatę lub jej brak. Opiekunek specjalizacji nie jest się z wolnej stopy - należy zwrócić się z chęcią pełnienia tej funkcji do uczelni, która "akredytuje" takiego człowieka. Licząc, że kierownik specjalizacji chce pełnić te funkcję przyjmuje się ze zgadza się na warunki stawiane przez uczelnię. Jeśli uważa, że jest za słabo wyceniany - może zrezygnować lub negocjować z uczelnią, jako z jednostką, z którą podpisuje umowę na pełnienie funkcji. Adekwatnie, żaden prelegent - czesto tez farmaceuta - nie dochodzi do wniosku, ze uczelnia płaci mu za występ, a za przygotowanie i stracony czas prywatny powinni dopłacic słuchacze w trakcie wykładu. Idąc tym tokiem, skoro za funkcję kierownika - zgodnie z podpisaną umową - przyjmuje się lub nie przyjmuje się zapłaty, to zapłatę za zgodę na zostanie kierownikiem specjalizacji nalezy potraktować jako łapówkę. Specjalizant podpisuje umowę z uczelnią. Kierownik specjalizacji także. @APZW powołałeś się na przykład wzięcia kasy za przybicie przeglądu i moich oczekiwan robienia tego za darmo. To nie tak. Mi to przypomina raczej sytuację, gdy podpisujesz umowę z ubezpieczycielem na holowanie w ramach Assistance, podobną umowe podpisuje facet mający pomoc drogową. A potem coś ci sie na drodze dzieje, a on mówi, że owszem - dojazd i holowanie masz za darmo, ale musisz mu zapłacić żeby zechciało mu się szukać kluczyków do auta.
 15. Jeszcze zadałbym pytanie czy nie należy tego potraktować jako łapówkę.