Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Co nie jest moderowane ?

4 posts in this topic

Guest OP

Co nie jest moderowane ?

Ustaliliśmy już, że szałt i status... Pewnikiem też PM....

Coś jeszcze ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie moderuję treści wypowiedzi, bo nie chcę (poza tym Administracja odradza) chyba, że - jest napisana Capsem, czcionką dla niewidomych, czcionką pstrokatą, zawiera nazwy preparatów (wtedy kropkuję, ale coraz rzadziej gdyż udało mi się przekonać do tego innych).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moderacja na forum jest przeprowadzana w skrajnych przypadkach naruszenia zasad kultury i nachalnej reklamy, nikt nie moderuje wypowiedzi ze względu na to, że są niewygodne dla kogoś. Prywatne Wiadomości jak sama nazwa wskazuje są prywatne i nikt nie ma do nich wglądu.

 

Osiu od lat wielu jesteś na forum więc nie bardzo rozumiem skąd Twoje podejrzenia o nachalną moderację wszędzie i wszystkiego.

 

Nie bardzo rozumiem w czym jest problem? Że na shoucie mogą pisać tylko osoby które napisały 10 postów a status ustawić te które napisały 50? To właśnie po to, żeby był porządek na forum, bo były nachalne reklamy w tych miejscach co nie jest akceptowalne.

 

Czujesz się ograniczony obecnymi ustawieniami konta użytkownika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dodam parę słów na temat: po co jest moderator, jakie są jego zadania i obowiązki, i jakie zasady panują na większości for internetowych

 

nie wiem jak brzmiał pierwotnie tytuł tematu który założył OP - ale zrozumcie że precyzyjne tytułowanie tematów naprawdę ułatwia wszystkim życie... żadne forum nie jest po to żeby wiele razy dyskutować na dany temat, po to są działy oraz wyszukiwarka żeby ułatwić przeszukiwanie już istniejącej treści. Wchodząc w dany dział lub wpisując frazy w wyszukiwarkę otrzymujemy co? listę tematów. im bardziej krótki, zwięzły, precyzyjny i na temat jest tytuł - tym łatwiej odnaleźć dyskusje na dany temat. Żaden mod nie będzie ślęczał nad postami, dorabiał przecinków, poprawiał ortografii - ewentualnie zwróci uwagę użytkownikowi produkującemu trudne do czytania posty. Jeśli użytkownik pisze posty które nic nie wnoszą do tematu, utrudniając jedynie późniejsze wyszukiwanie informacji innym userom czytającym istniejące wątki a nie biorącym udziału w dyskusji - to musi się liczyć z tym że jego post może zniknąć. Forum (szczególnie tak fachowe jak to) ma mieć wartość merytoryczną, ma służyć do poszerzania wiedzy. Każdy powinien brać to pod uwagę zakładając nowy temat - powinno się najpierw sprawdzić czy tematu o podobnej treści już nie ma i jeśli jest to tam dopisać post a nie zakładać nowy wątek, właśnie po to by wszystkie dyskusje były w jednym miejscu łatwe do odnalezienia przez kolejne osoby. Jeśli jednak postanowi się założyć nowy wątek, należy go nazwać tak by jak najbardziej precyzyjnie określić o czym w temacie będzie mowa. i tego się później trzymać. Jak się tego nie zrobi - należy liczyć się z tym że ktoś to poprawi. Takie są zasady na wszystkich forach, są fora lepiej i gorzej moderowane i przez to bardziej lub mniej pomocne i czytelne. Każdy kto postanowi przeszukać dane forum, przeczytać to co już jest - może się przekonać jak bardzo ułatwiają sprawę tytuły tematów.

A że przy okazji została zmieniona pierwsza litera z małej na dużą - takie rzeczy to się już odruchowo robi i o to się czepiać to już zupełny absurd.

Zanim skrytykujecie innych - spójrzcie na siebie... i zastanówcie się nad każdym postem zanim sami coś napiszecie. Bo pisać co ślina na język przyniesie każdy potrafi - tylko pomyślcie co ma potem zrobić taki moderator, który ma utrzymywać porządek, wartość merytoryczną - i jego głównym zadaniem jest właśnie układanie, przenoszenie w odpowiednie miejsca a także usuwanie zbędnej treści - a musi robić to w taki sposób żeby nikogo nie zrazić, nie urazić, nie obrazić... myślicie że to takie proste?

 

 

mam nadzieję że nikogo tym postem nie uraziłam

 

dbajmy wszyscy o poziom forum, to my - użytkownicy je tworzymy i jesteśmy odpowiedzialni za jego treść i za to jak widzą nas inni i czego się tu dowiedzą

 

pozdrawiam serdecznie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.