Własna apteka
2 2

4 posts in this topic

Cześć, obecnie jestem studentem ostatnich lat kierunku farmacja. W miarę szybko po studiach będę miał możliwość wejścia w posiadanie około 300k PLN, dlatego zastanawiam się nad kupnem własnej apteki. Czy za takie pieniądze będzie możliwość kupna w miarę dochodowej placówki? Jakich zysków mogę się spodziewać jeśli będę w niej pracował jako kierownik/magister?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę cieżko cokolwiek powiedzieć gdyż za mało danych odnośnie lokalizacji, planu ukierunkowania apteki.

Łatwo można się wkopać w niby dochodową aptekę, ale potem okazuje się, że to wydmuszka. Żądaj zestawień, dowodów, zanim podejmiesz jakąś decyzję. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli zdecydowałbym się kupić aptekę, to i tak jeszcze bardzo daleka do tego droga. Nie mam upatrzonej żadnej konkretnej oferty.

W trakcie studiów kilkakrotnie zmieniałem zdanie, co chciałbym robić w przyszłości. Koniec końców myślę, że chciałbym zostać przedsiębiorcą.

Jakiś kapitał jest, mam też możliwość wyjazdu do pracy w Irlandii. Wydaje mi się, że właśnie wyjazd, to pierwsze co zrobię po studiach, żeby się trochę dorobić.

Chciałbym zapytać hipotetycznie czego mogę się spodziewać za 200-300 tysięcy złotych, bo raczej obrót będzie adekwatny do ceny sprzedaży. Oczywiście mam zamiar pracować osobiście jako magister, a później kierownik. Jakich mogę się spodziewać zysków?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy mógłby mi ktoś pomóc obliczyć potencjalny zysk z przykładowej apteki?

https://apteki-sprzedaz.pl/?sub=offers&lang=pl&act=details&id=450

Jeśli dobrze rozumiem, to mamy tutaj obrót miesięczny w wysokości 120k, z czego marża wynosi 21,5%, co daje 25,8k dochodu. Od tego odliczamy podatek liniowy w wysokości 19% - daje to 21k. Co z resztą podatków? Po odliczeniu czynszu zostaje 17,3k. Według informacji właściciel nie pracuje w aptece. Może mi ktoś wytłumaczyć jak po zatrudnieniu całego personelu taka apteka wykazuje jakieś zyski?

Czynsz najmu:

3700

Przychody miesięczne netto:

120 tys. zł

Marża handlowa:

21,5%

Inne informacje:

Magazyn ok 100 tys. zł, kompletnie wyposażona apteka, klimatyzacja, niskie koszty stałe. Jednoosobowa działalność gospodarcza osoby fizycznej. Właściciel nie jest kierownikiem apteki, więc po transakcji w aptece pozostanie kompletny personel.

Oczekiwana cena:

165 tys. zł

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
2 2